• |
infolinka +420-777-656-513, +420-220-518-176
 • LASEK - Viscodissection

  Více
 • Výměna čočky

  Více
 • Fakické čočky

  Více
 • Léčba keratoconu

  Více
 • Operace zeleného zákalu

  Více
 • Makulární degenerace

  Více
 

LASEK - Viscodissection, V-LASEK

Jako první v Německu jsme začali na oční laserové klinice v Nürnbergu provádět operaci LASEK s cílem eliminovat nebezpečné lalokové komplikace LASIKU.  Později  jsem tuto metodu ještě dále modifikovala, aby byla ještě šetrnější pro tkáně a spojena s co nejmenším rizikem.

Při  operaci LASIK se přikládá sukční prstýnek, který zvyšuje tlak,  umožňuje řez a je spojen s rizikem uzávěru cévy a vzniku sítnicových děr.

Naopak při  LASEKU Viscodissektion se bez přiložení  tohoto prstýnku a řezu do rohovky vypreparuje lalok z povrchové vrstvy tzv. epitelu, který má schopnost zase zcela narůst, kdyby došlo ke komplikaci. Tento lalok se po povrchové ablaci přiloží nazpět, což urychluje hojení.  Jelikož tedy řez do rohovky není nutný, odpadají všechny možné lalokové komplikace. Navíc, na rozdíl od LASIKU, rohovka po LASEK Viscodissektion opět sroste.

V-Lasek umožňuje ještě přesnější snesení rohovky excimerovým laserem,  protože nepoužívám nástroje, které spodní vrstvu  mechanicky devastují. Navíc použitá tekutina Laser Vis přispívá k ještě preciznější ablaci - snesení rohovky excimerovým laserem, jak dokazují klinické studie. Po laserové ablaci stabilní epitelová lamela perfektně  překryje operační ránu.

Bolest , hojení a optická rehabilitace je podstatně rychlejší než u metody LASEK.

Kontrastní vidění za šera není po operaci na rozdíl od metody LASIK sníženo.

Tato operace se hodí zvlaště pro sportovce  a zaměstnání s nebezpečím poranění oka.

Aberometr-Aberometrie je nadstandartní vyšetření nabízené naší klinikou pro maximální možnou spokojenost všech našich klientů s výsledkem operace. Vyšetření je dobrovolné a zajišťuje individualizovaný přístup ke každému oku.

Aberometr (tzv. Wavefront analýza) dokáže identifikovat i drobné nepravidelnosti rohovky, které běžnými přístroji nelze zjistit.

Pokud Aberometr prokáže, že je potřeba nastavit individualizované hodnoty pro průběh operace, jsou tato data přenesena do laseru pro dosažení optimálního operačního výsledku.

Diagnostické vyšetření Aberometrem obou očí stojí 600Kč je bezbolestné a trvá cca přibližně 15 min.

Přenesení a odoperování dle těchto výsledků je následně za příplatek  2800Kč pro 1oko / pro obě oči 5600Kč a zahrnuje odbornou konzultaci této rohovkové vady.

Aberometr může tuto vadu prokázat pouze na jednom oku, nebo i vůbec.

 

Nabízíme toto vyšetření všem pacientů, ale zvláště jej doporučujeme řidičům z povolání, lidem často řídícím vozidlo přes den nebo i v noci, lidem co jsou za jízdy oslňováni protijedoucími auty…LASEK-Viskodissektion von Magda Rau (PDFs: lasek-visco_01.pdf / 03.pdf)

 

   

Viscodissection tecnique (PDF ca 76 KB)
Quelle: EUROTIMES 04/2004 (Ophtalmo-Chirurgie)

Viscodissection technique may speed visual recovery after LASEK
Quelle: EUROTIMES 04/2004

Kontaktujte nás

Infolinka

+420 777 656 513

+420 220 518 176

E-mail

info@dr-rau.cz

Adresa

Vítězné náměstí 829/10
160 00 Praha 6

Aktuality

Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v ČR

Exkluzivně v Očním centru Dr.Rau.

14. 2. 2014 Více
 • LASEK Viscodissection

  Ve snaze techniku Lasek ještě dále zdokonalit jsem vyvinula vlasní metodu LASEK Viscodissection,V-LASEK. Tato metoda je ještě šetrnějši než metoda LASEK, je spojena s menším rizikem pooperačních… Více

 • Zelený zákal

  Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v České republice exluzivně v Očním centru Dr.Rau. Více

 • Makulární degenerace

  Postihuje centrální část oční sítnice, kterou nazýváme žlutá skvrna neboli macula lutea, zkráceně makula. Více