• |
infolinka +420-777-656-513, +420-220-518-176
 

LASEK - Viscodissection, V-LASEK

Jako první v Německu jsme začali na oční laserové klinice v Norimberku provádět operaci LASEK s cílem eliminovat nebezpečné lalokové komplikace LASIKU. Později jsme tuto metodu dále modifikovali, aby byla ještě šetrnější pro tkáně a spojena s co nejmenším rizikem.

Při operaci LASIK se přikládá sukční prstýnek, který zvyšuje tlak, umožňuje řez a je spojen s rizikem uzávěru cévy a vzniku sítnicových děr.

Naopak při metodě LASEKU Viscodissektion se bez přiložení tohoto prstýnku a řezu do rohovky vypreparuje lalok z povrchové vrstvy tzv. epitelu, který má schopnost zase zcela narůst, kdyby došlo ke komplikaci. Tento lalok se po povrchové ablaci přiloží nazpět, což urychluje hojení. Jelikož tedy řez do rohovky není nutný, odpadají všechny možné lalokové komplikace. Navíc, na rozdíl od LASIKU, rohovka po LASEK Viscodissektion opět sroste.

V-Lasek umožňuje ještě přesnější snesení rohovky excimerovým laserem, protože nepracujeme s nástroji, které by spodní vrstvu mechanicky poškodily. Navíc použitá tekutina Laser Vis přispívá k ještě preciznější ablaci-snesení rohovky excimerovým laserem, jak dokazují klinické studie. Po laserové ablaci stabilní epitelová lamela perfektně překryje operační ránu.

Bolestivost je menší, hojení a optická rehabilitace jsou podstatně rychlejší než u metody LASEK.

Kontrastní vidění za šera není po operaci na rozdíl od metody LASIK sníženo.

Tato operace se hodí zvláště pro sportovce a zaměstnání s nebezpečím poranění oka.

Toto by mela byt zvláštní rubrika

Individuální laserová ablace. Lidské oko není dokonalý optický systém. Má zobrazovací vady – aberace. Wave front změří vady zobrazování nejen rohovky, ale i celého oka. Zjištěné vady se převedou do excimer laseru, který tyto nepravidelnosti spolu s laserovou operací oční vady, jako krátkozrakosti, dalekozrakosti či zakřivení rohovky, zcela individuálně odstraní. Individuální ablace vede ještě k lepším výsledkům vidění.

 

Aberometr-Aberometrie je nadstandardní vyšetření nabízené naší klinikou, pro maximální možnou spokojenost všech našich klientů s výsledkem operace. Vyšetření je dobrovolné a zajišťuje individualizovaný přístup ke každému oku.

Aberometr (tzv. Wavefront analýza) změří chyby zobrazení způsobené rohovkou, čočkou a sklivcem. Pokud Aberometrie prokáže, že oko vykazuje vyšší aberace je možné provést individuální ablaci. Naměřené hodnoty se převedou do excimerového laseru, který podle těchto provede ablaci. Jedná se tedy o ablaci na míru.

Diagnostické vyšetření Aberometrem obou očí stojí 600 Kč, je bezbolestné a trvá přibližně 15 minut.

 Nabízíme toto vyšetření všem pacientů, ale zvláště jej doporučujeme řidičům z povolání, lidem často řídícím vozidlo přes den nebo i v noci, lidem co jsou za jízdy oslňováni protijedoucími vozidly.

 

   

Viscodissection tecnique (PDF ca 76 KB)
Quelle: EUROTIMES 04/2004 (Ophtalmo-Chirurgie)

Viscodissection technique may speed visual recovery after LASEK
Quelle: EUROTIMES 04/2004

Kontaktujte nás

Infolinka

+420 777 656 513

+420 220 518 176

E-mail

info@dr-rau.cz

Adresa

Vítězné náměstí 829/10
160 00 Praha 6

Ordinační doba:
Pondělí  10 – 13 hodin
Středa   10 – 13 hodin
Čtvrtek  10 – 13 hodin
Pátek      9 – 12 hodin

Aktuality

Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v ČR

Exkluzivně v Očním centru Dr.Rau.

14. 2. 2014 Více
  • LASEK Viscodissection

    Ve snaze techniku Lasek ještě dále zdokonalit jsem vyvinula vlasní metodu LASEK Viscodissection,V-LASEK. Tato metoda je ještě šetrnějši než metoda LASEK, je spojena s menším rizikem pooperačních… Více

  • Zelený zákal

    Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v České republice exluzivně v Očním centru Dr.Rau. Více

  • Makulární degenerace

    Postihuje centrální část oční sítnice, kterou nazýváme žlutá skvrna neboli macula lutea, zkráceně makula. Více