• |
infolinka +420-777-656-513, +420-220-518-176
 

Laserová operace očí Praha metodou LASEK

Laserovou operaci očí v naší klinice provádíme různými metodami, nejčastěji naši zákazníci využívají laserovou epitelickou keratektomii neboli LASEK. Na naší klinice v Chamu se provádí od zavedení v roce 1999, o prvních výsledcích této metody jsem publikovala v Ocular surgery News. Operace očí LASEK má oproti metodě LASIK mnohem menší rizika při zachování jejich předností. Lalokové komplikace odpadají. LASEK lze použít také u tenkých, příliš plochých nebo strmých rohovek, u malých očí s úzkými očními štěrbinami, u nemocí rohovky (recidivující eroze, dystrofie bazální membrány), kde metoda LASIK je kontraindikována a proto nemožná.

Průběh operace očí LASEK

Při této metodě se vrchní epitelová rohovková vrstva o tloušťce 70 nm, která se u PRK zcela odstraňuje, jen mechanicky uvolní a odklopí. Jedná se o vrstvu, která v případě komplikace, tj. poškození, může zase zcela dorůst. Pod ní ležící rohovka se ošetří laserem. Po této excimerové laserové ablaci se epitelová vrstvička vrátí na své původní místo. Pooperační ránu kryje poté tato vlastní epitelová lamela, což vede k značnému snížení bolesti a ochraně před infekcí. Optická rehabilitace je takto značně rychlejší než po PRK a je srovnatelná s metodou LASIK. Také riziko vzniku jizvy je významně nižší než u metody PRK, jelikož uchovaná vrstva epitelu slouží jako přirozený obvaz. Epitelový lalok stabilizujeme obvazovou čočkou na 4-5 dnů. Po odstranění čočky je epitel srostlý s rohovkou, což zamezuje proniknutí bakterií do rohovkového stromatu a vzniku hlubokých rohovkových zánětů.

Další informace o laserové operaci očí LASEK

Při této laserové operaci očí je riziko vytvoření jizev srovnatelné s metodou LASIK, u větších krátkozrakostí nebo dalekozrakostí je nepatrně vyšší.

LASEK je vhodný pro ošetření dalekozrakosti do 4 dioptrií a zkřivení rohovky do 4-6 dioptrií a při krátkozrakosti do 6-7 dioptrií.

Objednejte se na laserovou operaci očí v Praze na čísle +420 777 656 513.

Publikace: Příspěvek z časopisu: Beitrag aus der Zeitschrift "Ocular Surgery News" (Ausgabe 7/02) Viscodissection

(PPT) Präsentation Innovationspreis beste

Kontaktujte nás

Infolinka

+420 777 656 513

+420 220 518 176

E-mail

info@dr-rau.cz

Adresa

Vítězné náměstí 829/10
160 00 Praha 6

Ordinační doba:
Pondělí  10 – 13 hodin
Středa   10 – 13 hodin
Čtvrtek  10 – 13 hodin
Pátek      9 – 12 hodin

Aktuality

Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v ČR

Exkluzivně v Očním centru Dr.Rau.

14. 2. 2014 Více
  • LASEK Viscodissection

    Ve snaze techniku Lasek ještě dále zdokonalit jsem vyvinula vlasní metodu LASEK Viscodissection,V-LASEK. Tato metoda je ještě šetrnějši než metoda LASEK, je spojena s menším rizikem pooperačních… Více

  • Zelený zákal

    Nová metoda léčby zeleného zákalu nyní i v České republice exluzivně v Očním centru Dr.Rau. Více

  • Makulární degenerace

    Postihuje centrální část oční sítnice, kterou nazýváme žlutá skvrna neboli macula lutea, zkráceně makula. Více